گروه حقوقی و مهاجرتی آراد ویژن

ویزای کار

ویزای کار

ویزای کار کانادا در 5 گروه زیر دسته بندی میگردد

1) مجوز کار بر پایه مجوز وزارت کار

سالانه صدها هزار نفر از نیروهای کار خارجی با هدف اشتغال به کانادا سفر می کنند که بدین منظور نیازمند اخذ یک ویزای کار موقت از سازمان اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) هستند.

اخذ این ویزا نیازمند دریافت یک پیشنهاد کار از یکی از کارفرمایان کانادایی بوده و پروسه انجام آن به شرح زیر است:

 • مرحله اول: درخواست اخذ مجوز کار (Labour Market Impact Assessment) از سوی کارفرما
 • مرحله دوم: ارائه پیشنهاد کار موقت از سوی کارفرما
 • مرحله سوم: درخواست کار از سوی نیروهای خارجی
 • مرحله چهارم: صدور مجوز کار

مرحله اول: درخواست اخذ مجوز کار
(Labour Market Impact Assessment)
از سوی کارفرما

در صورتی که کارفرمای کانادایی برای انجام شغل موردنظر خود قادر به پیدا کردن فرد مناسبی از میان شهروندان و نیروی کار موجود در خاک کانادا نباشد، میتواند با مراجعه به سازمان ESDC برای دریافت مجوز کار LMIA اقدام نماید. البته لازم به ذکر است که اداره مهاجرت در بعضی موارد خاص نظیر شرایط زیر میتواند بدون تاییدیه LMIA، مجوز کار را صادر کند:

 • بر اساس توافقنامه های بین المللی همانندتوافقنامه ی تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFA)
 • توجه به منافع اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی چشمگیری که آن شغل برای مردم کانادا در پی دارد.
 • بر اساس قسمتی از توافقنامه متقابل بین دولت فدرال و دولت های استانی و توافقنامه های میان این دولتهای استانی با سایر کشورها، نظیر برنامه تبادل معلمان (TEP)و برنامه جوانان کانادا
 • در مواردی که دانشجویان بین المللی در حین تحصیل در این کشور توانسته باشند الزامات دوره ی تحصیلی خود منجمله دوره ی CO-OP را کامل کرده باشند.
 • اعطای ویزای کار به برخی دانشجویان و همسر آنها
 • در صورت که ماهیت کار موردنظر خیرخواهانه یا مذهبی باشد.
 • برخی پناهندگان که بمنظور حمایت از خود و خانواده نیازمند کار هستند.

مرحله دوم: ارائه پیشنهاد کار موقت از سوی کارفرما

پس از دریافت مجوز کار LMIA، کارفرمای کانادایی توانایی جذب یک نیروی کار خارجی را خواهد داشت. بدین منظور کارفرما بایستی یک کپی از مجوز LMIA را بهمراه با جزئیات نامه ی پیشنهاد کار به نیروی کار خارجی ارسال کند.

مرحله سوم: درخواست مجوز کار از سوی نیروی کار خارجی

نیروی کار خارجی همراه با توجه به مدارک و مستندات دریافتی از کارفرما می تواند برای اخذ مجوز کار موقت کانادا به ESDC درخواستش را ارائه دهد.

لازم به ذکر است که اگر جاب آفر در استان کبک باشد، بایستی گواهینامه ی پذیرش کبک (CAQ) را نیز دریافت نمود.

مرحله چهارم: صدور مجوز کار

موسسه خدمات برون مرزی کانادا (CBSA) در زمان ورود هنگامی که نیروی کار به کانادا می رسد، مجوز کار موقت کانادا را صادر خواهد کرد. مجوزی که برای یک شغل خاص در کانادا صادر می گردد صرفا محدود به آن شغل است و کارمند الزام دارد فقط باید برای کارفرمایی کار کند که در مجوز کاری اش مشخص شده است. لذا در صورت درخواست تغییر شغل، حتما باید مجوز کار جدیدی را اخذ نماید.

آیا یک کارفرمای کانادایی هستید که باید برای نیروهای کار جدید خود مجوز کار اخذ نمایید؟

توجه به این نکته نیز ضروریست که مجوز کار موقت فقط برای آن دسته از نیروهای کار خارجی است که قصد کار کردن برای یک مدت زمان محدود در کانادا را دارند و بمنظور کار و زندگی دائم در کانادا، باید فرآیند مهاجرت به کانادا طی گردد.

 اما نکته ی مثبت اینست که یک مجوز کار موقت می تواند یک گام مهم و اولیه برای اخذ اقامت دائم کانادا باشد. زیرا زمانی که فرد از طریق یک مجوز کار موقت در کانادا سکونت دارد، می تواند از طریق گروه نیروهای متخصص یا از طریق یکی از برنامه های استانی واجد شرایط گروه تجربه ی کانادایی (CEC) شود.

2) برنامه انتقال درون شرکتی (INTRA-COMPANY TRANSFERS)

سازمانها و شرکتهای بین المللی که اغلب دارای یک دفتر مرکزی، شعب، شرکت های فرعی یا وابسته در کانادا هستند، اجازه دارند تا کارکنان مهم خود را از طریق برنامه انتقال درون شرکتی و بدون نیاز به LMIA به کانادا بیاورند. هرچند که کارکنان و کارفرمایان تحت این برنامه از اخذ مجوز LMIA معاف هستند، اما موظف به پیروی از تمامی قوانین و دستورالعمل های مرتبط با کار موقت در کانادا از جمله اخذ یک ویزای اقامت موقت (Temporary Resident Visa)،(در صورت امکان پذیر بودن) هستند.

کارکنان انتقالی بایستی حداقل یک سال سابقه ی کار تمام وقت در شرکت خارجی را داشته و برای انجام کاری همانند کاری که در آنجا انجام می دادند، به شرکت های وابسته در کانادا آمده باشند.

3) ویزای بازدید تجاری (Business Visitor)

بازدیدکنندگان تجاری کانادا در اغلب مواقع به ویزای کار کانادا نیازی ندارند. منظور از بازدیدکننده ی تجاری (Business Visitors)، فردی است که بمنظور مشارکت در فعالیت های تجاری بین المللی و بدون ورود مستقیم به بازار کار کانادا، به این کشور سفر می کند.

کانادا بعنوان عضو سازمان OECD و گروه 7 (G7) و همچنین صاحب حق امضای توافقنامه ی تجارت آزاد آمریکای شمالی، یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان است که هر ساله میزبان هزاران بازدیدکننده ی تجاری کوتاه مدت از سرتاسر جهان می باشد.

متقاضیان دریافت ویزای بازدیدکنندگان تجاری باید شامل موارد زیر باشند:

 • برنامه ی اقامت کمتر از 6 ماه باشند.
 • قصد ورود به بازار کار کانادا را نداشته باشند.
 • محل اصلی کسب و کار و منبع درآمدشان خارج از کانادا باشد.
 • مستندات تکمیلی که از درخواست آنها پشتیبانی نماید را ارائه دهند.

ضمنا الزامات اصلی ورود به کانادا به شرح زیر نیز بایستی برآورده نمایند:

 • اسناد معتبر سفر نظیر گذرنامه
 • برخورداری از بودجه ی مالی کافی برای اقامت و بازگشت به خانه
 • قصد خروج از کانادا در پایان بازدید داشته باشند.
 • فاقد سوء سوابق جنایی، امنیتی و یا ریسک بهداشتی برای کانادایی ها باشند.

اینکه چرا افراد ممکن است به عنوان یک بازدیدکننده تجاری به کانادا سفر کنند، باید جزو یکی از دلایل زیر باشد:

 • حضور در رویدادها یا جلسات تجاری، کنفرانس ها، همایش ها و …
 • خرید کالا یا خدمات کانادایی به نفع یک موجودیت خارجی
 • اخذ سفارش کالا و خدمات
 • ارائه خدمات پس از فروش همانند کارهای عملی در حوزه ی ساخت و ساز
 • آموزش دیدن در یکی از شرکت های کانادایی مادر برای کار در شرکت خارج از کانادا
 • آموزش دادن به کارمندان شرکت های تابعه ی کانادایی توسط یک شرکت خارجی

بازدیدکنندگان تجاری کانادا باید یک ویزای اقامت موقت (TRV/ Temporary Resident Visa) یا یک مجوز ورود الکترونیکی (eTA/Electronic Travel Authorization)  داشته باشند.

4) ویزای کار پس از تحصیل در کانادا (Post graduate work permit)

کلیه دانشجویان بین المللی میتوانند بمنظور کار کردن در کانادا پس از تحصیل، برای ویزای (Post-Graduation Work Permit Program (PGWPP اقدام نمایند.

فارغ التحصیلان بالاتر از مقطع دیپلم میتوانند پس از پایان دوره ی تحصیلی خود در کانادا مانده و سابقه کار کانادایی کسب نمایند. سابقه کاری بدست آمده در این دوره این امکان را به آنها میدهد تا برای اقامت دائم از طریق (Canadian Experience Class (CEC یا همان تجربه کانادایی”  اقدام نمایند.

به محض فارغ التحصیل شدن در کانادا و ارائه درخواست PGWPP (ویزای کار پس از تحصیل در کانادا) متقاضی امکان کار کردن به صورت تمام وقت را خواهد داشت.

فارغ التحصیلان بین المللی از طریق این برنامه، می توانند یک مجوز کار باز 3 ساله (open work permit) اخذ نمایند که به آنها اجازه خواهد داد تا برای هر یک از کارفرمایان کانادایی در هر حوزه ای اشتغال داشته باشند.

نیازی نیست فارغ التحصیلان در زمان ثبت درخواست، پیشنهاد کار داشته باشند.  پس در این مدت سه ساله، دانشجو اجازه ی کار در هر شرکتی را داشته و همچنین از نظر ساعت های کاری محدودیتی برای وی وجود نخواهد داشت. دانشجو مدت ۹۰ روز پس از فارغ التحصیلی مهلت خواهد داشت تا برای PGWPP درخواست دهد.

بایستی به این نکته توجه داشت که درخواست بایستی حتما در بازه زمانی فعال بودن ویزای تحصیلی (استادی پرمیت) ثبت گردد. اکثر دانشگاه ها و مراکز تحصیلی در پایان دوره طی نامه ای به دانشجو اعلام میکنند که در صورت تمایل میتواند در کانادا شروع به کار نماید، بهترین زمان برای شروع ورک پرمیت همین زمان دریافت نامه است.

علت اهمیت بسیار بالای این موضوع از این جهت است که به محض فارغ التحصیلی، دانشجو دیگر امکان کار کردن را نخواهد داشت مگر این که برای PGWPP درخواستش را ثبت کرده باشد. طول مدت ویزای کار حداکثر سه سال بوده و حداقل به اندازه طول دوره ی تحصیلی است و ویزای کار نمیتواند از ویزای تحصیل طولانی تر باشد.

بعنوان مثال اگر دوره فوق لیسانس شما دو سال بوده ویزای کار شما حداکثر دو ساله خواهد بود. ضمنا برای دوره هایی که کمتر از ۸ ماه هستند ویزای کار صادر نمیشود. اگر بخشی از دوره در خارج از کانادا بوده و سپس به کانادا منتقل شده باشد در صورتی که مدرک از کانادا صادر شده باشد و مدت زمان حضور در کانادا بیش از ۸ ماه باشد واجد شرایط برای ورک پرمیت خواهد بود.

اگر بخواهیم بصورت خلاصه بیان کنیم، طول ویزای کار پس از تحصیل به شکل زیر است:

 • دوره کمتر از ۸ ماه: غیر قابل قبول
 • دوره ۸ ماه تا دو سال: ورک پرمیت دو ساله 
 • دوره بالای دو سال: ورک پرمیت سه ساله

شرایط مورد نیاز برای ویزای کار پس از تحصیل در کانادا:

 • اتمام دوره تحصیلی تمام وقت با مدت بالاتر از ۸ ماه
 • فارغ التحصیلی از یک موسسه خصوصی آموزش های بعد از متوسطه که تحت مقررات و قوانین مشابه با موسسات دولتی فعالیت می کند
 • تمدید مجوز تحصیل فقط برای دوره های تحصیلی از موسسات دارای DLI– از یکی از موسسات خصوصی مقطع متوسطه یا بعد از متوسطه (در کبک) که دوره های واجد شرایط با حداقل 900 ساعت یا بیشتر که به اخذ مدرک فنی و حرفه ای (DVS/ diploma of vocational studies) یا گواهینامه تخصص ارزش آموزش دیده (AVS/attestation of vocational specialization )  ختم می شود، فارغ التحصیل شده باشند. 
 • الزام دانشجویان بین المللی کبک برای اپلای در یکی از موسسات آموزشی معتبر– از یکی از نهاد ها یا موسسات خصوصی کانادا که توسط قوانین محلی صلاحیت اعطای مدرک تحصیلی (به طور مثال مدرک لیسانس، ارشد و دکترا) به دانشجویان را دارند، فارغ التحصیل شده باشند. البته فقط در صورتی که دانشجو در یکی از دوره های تحصیلی که به اخذ یک مدرک  مورد تایید استان ختم می شود، ثبت نام کرده باشند. یعنی هر دوره ای که صرفا توسط موسسه خصوصی ارائه می شود، واجد شرایط این برنامه نیست. 
 • باید برای ورک پرمیت در فاصله ۹۰ روز پس از تایید کتبی فارغ التحصیلی اقدام کنید. ( ریز نمرات یا نامه کتبی رسمی از دانشگاه مبنی بر پایان دوره )
 • باید دوره خود را به اتمام رسانده باشید و نامه ای دریافت کنید که واجد شرایط برای دریافت مدرک پایان دوره هستید.
 • دارا بودن ویزای معتبر در هنگام اقدام برای دریافت ورک پرمیت
 • دارا بودن سن بالای ۱۸ سال
 • دارا بودن نامه ای از دانشگاه یا کالج که طوا دوره و کد دوره را بیان کند

  نکته: اگر از استان کبک مدرک خود را دریافت کرده اید هم ممکن است واجد شرایط برای دریافت ورک پرمیت باشید. البته استان کبک شرایط مخصوص به خود را برای ویزای اقامت پس از تحصیل دارد که بسیاری از دانشجویان ترجیح میدهند از آن روش استفاده کنند.

نکات قابل توجه

 • برای اخذ مجوز کار سه ساله، دوره ی تحصیلی باید حداقل یک دوره ی دو ساله باشد. با این حال، اگر دوره ی تحصیلی کمتر از دو سال و بیشتر از 8 ماه باشد، فارغ التحصیل همچنان می متواند برای مدت زمانی معادل با مدت دوره ی تحصیلی، مجوز کار دریافت نماید. در مواردی که دانشجو ظرف دو ساله از اتمام یک مدرک یا دیپلمای بعد از متوسطه، یک مدرک یا دیپلمای یک ساله از یکی از نهادها یا موسسات آموزشی معتبر اخذ می کند، می تواند یک مجوز کار باز سه ساله دریافت نماید.
 • اگر دانشجویی در ترم آخر تحصیل خود همه ی شرایط به جز تحصیلات تمام وقت را داشته باشد، همچنان می تواند برای مجوز کار پس از تحصیل (PGWP) درخواست نماید. برای مثال، اگر دانشجویی در ترم آخر خود فقط نیاز به گذراندن دو واحد دارد و همه ی واحدهای قبلی خود را پاس کرده باشد، می تواند باز هم برای مجوز کار باز درخواست دهد.

5) ویزای همراه بمنظور تحصیل در کانادا

دریافت ویزای کار برای همراه متقاضی تحصیل در کانادا امکانپذیر است و همسر و فرزندان متقاضی می‌توانند تا زمانی که او مشغول به تحصیل است از طریق یکی از روش های زیر او را در کانادا همراهی کنند.

ویزای توریستی همراه (Temporary Resident Visa)

این ویزا که به آن TRV نیز اطلاق میشود، برای همراهان دانشجو و تا حداکثر ۶ ماه است و امکان درخواست همزمان با متقاضی اصلی (دانشجو) را دارد. اگر یکی از والدین دارای ویزای کار یا تحصیل کانادا باشد، فرزندان متقاضی برای دریافت ویزای تحصیلی الزام به ارایه نامه قبولی از مدارس ندارند و می‌توانند بدون آن درخواست ویزا را ارائه کنند.

 درخواست ویزای توریستی برای همراه به طور همزمان با ویزای متقاضی اصلی (دانشجو) امکان پذیر است.

ویزای اجازه کار همراه کانادا (Open Work Permit)

در صورتی که دانشجو در یکی از موسسات معتبر به صورت تمام وقت پذیرفته شده‌ باشد یا در حین تحصیل باشد، همسر وی قادر خواهند بود برای ویزای کار یا همان Open Work Permit اقدام نماید که به وی  اجازه می دهد که به صورت تمام وقت و بدون دریافت مجوز در کانادا، کار یا تحصیل کند.

 اگر از کشوری مسافرت می‌کنید که برای سفر به کانادا نیازی به TRV نداشته باشید می‌توانید در فرودگاه برای ویزای اجازه کار همسرتان اقدام کنید. در غیر اینصورت می‌توانید از ابتدا و همزمان با ویزای دانشجویی کانادای خود اقدام کرده یا پس از ورود متقاضی اصلی به کانادا اقدام صورت گیرد.

اطلاعات بیشتر در مورد ویزای همراه کانادا

سالانه بیش از 100 هزار نفر دانشجویان بین ‌المللی جهت تحصیلات عالی و دریافت مدارک معتبر دوره پس از دبیرستان، از سراسر جهان به کانادا مهاجرت می کنند. دستورالعمل های مهاجرتی کانادا این اجازه را به دانشجویان بین ‌المللی می دهد تا همسر و فرزندان کوچکتر از سن قانونی خود را جهت کار یا تحصیل در کانادا به همراه بیاورند.

همسر یا شریک قانونی

همسر و یا شریک قانونی دانشجوی بین ‌المللی می تواند برای مجوز کار درخواست ارائه نماید. دانشجو باید به صورت تمام وقت در یکی از مؤسسات آموزشی زیر مشغول به تحصیل باشد:

 • موسسه پس از دبیرستان دولتی که تحت قوانین و مقررات یکسانی با موسسات دولتی فعالیت نموده و نیمی از بودجه عملیاتی خود را از کمک های مالی دولت تامین نماید
 • موسسه خصوصی که مجاز به اعطای مدرک تحصیلی بر اساس قوانین ایالتی باشد.

مجوز کار آزاد یا همان Open Work Permit این امکان را می‌دهد تا متقاضی برای هر کارفرمایی در کانادا کار کند و دیگر نیازی به LMO  یا جاب آفر نداشته باشد. اما ذکر این نکته ضروریست که مجوز کار آزاد ممکن است در انجام مشاغل خاصی که نیاز به حفظ سلامت عمومی دارد، دارای استثناهایی باشد؛ مگر اینکه متقاضی تحت معاینات پزشکی مهاجرت قرار بگیرد.

 بدین ترتیب نه تنها همسر یا شریک دانشجو فرصت با ارزش کار در کانادا را بدست می آورد، بلکه در تامین مالی خانواده خود نیز موفق خواهد بود.

فرزندان کوچک

فرزندی که هنوز به سن قانونی نرسیده باشد به عنوان فرزند کوچک شناخته می‌شود. این سن قانونی در ایالت های مختلف تفاوت دارد. در استانهای آلبرتا، مانیتوبا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد، کبک و ساسکاچوان سن قانونی 18 سالگی محسوب می شود. اما در بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، نوا اسکوشیا، نوناووت و یوکان، 19 سالگی ملاک سن قانونی منظور می‌شود. 

فرزندان کوچکی که قبلاً با حداقل یکی از والدین خود که مجاز به تحصیل یا کار در کانادا بوده‌اند زندگی می کرده‌اند نیازی به اجازه تحصیل برای حضور در مدرسه در مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی و یا متوسطه ندارند. اما به محض اینکه فرزند به سن قانونی در استان محل سکونت خود برسد، باید برای ادامه تحصیل در کانادا اجازه مطالعاتی دریافت نماید.

برای فرزندان باید فردی در کشور خود و در کانادا به عنوان سرپرست معرفی شود. این سرپرست باید بالای ۱۹ سال سن داشته باشد و سرپرستی محصل را به عهده بگیرد.

رویه اقدام برای ویزای همراه کانادا

هر دانشجوی بین‌ المللی قادر خواهد بود که وابستگان نزدیک خود را از یکی از روشهای زیر به کانادا بیاورد:

اولین راه این است که بصورت همزمان تقاضای ویزای خود را ارائه دهد. راه دیگر این است که دانشجو تا زمان دریافت ویزای تحصیلی خود منتظر بماند، و در آن هنگام برای وابستگان همراهش ارائه درخواست نماید. اطلاعات مربوط به تمام اعضای خانواده که همراه دانشجو به کانادا خواهند آمد، باید در زمان ارائه درخواست پذیرش تحصیلی آماده و ارائه شود.

 به منظور دریافت تاییدیه پذیرش، دانشجو و اعضای خانواده او باید ثابت کنند که توان مالی کافی برای تامین مخارج خود در کانادا را دارند. ضمنا با توجه به کشور محل تابعیت متقاضی، یک ویزای اقامت موقت (TVR) نیز علاوه بر هر نوع مجوز تحصیلی یا شغلی مورد نیاز می باشد.

همسر یا شریک زندگی متقاضی که قصد اشتغال در کانادا را دارد می تواند برای دریافت مجوز کار آزاد Open Work Permit قبل از ورود به کشور، یا به محض ورود به کانادا و یا بعد از ورود اقدام نماید.

 اغلب اوقات، فرزندان زیر سن قانونی که به کانادا می آیند سابقه ای به عنوان توریست خواهند داشت؛ حتی اگر در حال تحصیل در کانادا باشند. این موضوع به این علت است که این فرزندان می توانند بدون نیاز به تامین مجوز تحصیلی در مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی یا متوسطه تحصیل نمایند.

ویزای تحصیل در مدرسه کانادا برای فرزندان

اگر آفیسر ویزای کانادا اطمینان یابد که برنامه ریزی لازم برای تحصیل فرزند شما در کانادا انجام شده ویزای تحصیلی وی را صادر خواهد نمود. همچنین اگر فرزند قصد تحصیل در استان کبک را دارد بایستی نامه CAQ را نیز دارا باشد.

 • در خواست استادی پرمیت برای فرزندان از خارج از کانادا:

در صورتی که یکی از والدین متقاضی ویزا کار یا ویزای تحصیل یا اقامت دائم یا پاسپورت کانادایی داشته باشند فرزندان آنها زمانی که در کانادا باشند می‌توانند بدون داشتن استادی پرمیت تحصیل کنند. همچنین فرزندانی که در خاک کانادا حضور دارند الزامی به داشتن نامه پذیرش نیز ندارند.

 • درخواست استادی پرمیت در مرز کانادا:

فرزندان باید از قبل درخواست نامه معرفی را به اداره ی ویزا داده باشند و پاسخ مثبت نیز دریافت نموده باشند. حتی در صورت نداشتن این نامه به دلیل این که مرز جزو خاک کانادا محسوب می‌شود، آفیسر در صورتی که او مشکل خاص دیگری نداشته باشد و شرایط دیگر را داشته باشد، ویزا ویزیتوری را برای فرزند صادر خواهد نمود و او اجازه ورود به خاک کانادا را خواهد داشت.

 • درخواست استادی پرمیت از داخل خاک کانادا:

فرزندانی که در خاک کانادا هستند برای تحصیل نیاز به اجازه تحصیل ندارند. لذا می‌توانند برای تمدید استادی پرمیت درخواست نموده یا  ویزای ویزیتوری خود را تمدید کنند. البته آفیسر باید اطمینان یابد که مقدمات لازم برای تحصیل آنها فراهم و بلحاظ پزشکی و سلامت مشکلی ندارند.

طول مدت ویزای تحصیلی مدرسه برای فرزندان

اگر والدین دارای ویزای کار یا تحصیل باشند مطابق معمول ویزای فرزند تا آخر مهلت گذرنامه ی آن‌ها یا به مدت طول مدت ویزای تحصیل یا کار پدر یا مادر خواهد بود. در غیر این صورت، معمولا ویزای تحصیل در مدرسه یک ساله خواهد شد که هر ساله قابل تمدید خواهد بود.

سخن آخر

کشور کانادا همواره متعهد به حفظ انسجام خانواده بوده و بدین منظور دانشجویان بین ‌المللی و اعضای خانواده آنها فرصتی برای تجربه زندگی در کانادا به همراه یکدیگر را دارند و از بابت زندگی در کنار خانواده ی خود اطمینان خاطر دارند.

کانادا دارای برجسته‌ترین کالج‌ها و دانشگاه های دنیاست. گذشته از سرمایه گذاری مالی در اقتصاد کانادا در حین تحصیل، اکثر دانشجویان بین ‌المللی پس از اتمام تحصیل در کانادا مانده و بعنوان اعضای باارزش نیروی کاری و جامعه کانادا شناخته می شوند.  منطق دولت کانادا در وضع چنین قوانین سخاوتمندانه ای این است که به دانشجویان این امکان را دهد تا در کنار خانواده ی خود و در خانه جدید خود احساس مطلوبی داشته باشند. 

اسکرول به بالا