گروه حقوقی و مهاجرتی آراد ویژن

10 واقعیت جالب درباره مهاجرت به کانادا

درباره ما

گروه مهاجرتی آراد ویژن، گروه مهاجرتی – حقوقی ست که در خصوص مهاجرت به کانادا و امور مرتبط در زمان کوتاه و به صورت تخصصی شما را در اخذ اقامت کانادا یاری می دهد.

خانم دکتر مریم جمشیدیان با پیشینه ۱۵ سال وکالت در ایران و کانادا و همچنین عضو رسمی جامعه وکلای کانادایی، متخصص در امور مهاجرت به کانادا، برای اتباع خارجی که به دنبال اخذ ویزا و ورود به کانادا به صورت دائم یا موقت هستند، مشاوره ارائه نموده و نمایندگی شما را برعهده می‌گیرد.

اشتراک گذاری

10 واقعیت جالب درباره مهاجرت به کانادا


کانادا در 1ژوئیه 2020، 153 سالگی خود را در تعطیلات معروف به “روز کانادا” جشن می گیرد.

در طول تاریخ کانادا ، مهاجران به بنیانگذاشتن مردمان بومی این کشور برای کمک به ساختن یک کشور بزرگ پیوسته اند.

برای جشن روز کانادا ، CIC News فهرست زیر را برای شما کشف کرده است تا 10 واقعه سرگرمی جالب در مورد کانادا را کشف کنید:

1-اول ژوئیه سال 1867یادبود پیوستن به سه استان اصلی کانادا: نوا اسکوشیا ، نیوبرانزویک و استان کانادا که هم اکنون انتاریو و کبک است در یک کشور در . امروز ، کانادا دارای ده استان و سه قلمرو است. روز کانادا تقریباً میانه سال است. اول ژوئیه روز 182 است و 183 روز به سال باقی مانده است.

2-قانون اساسی ، 1867 مهاجرت را به عنوان منطقه ای از مسئولیت مشترک بین دولت فدرال کانادا ، و استان ها و سرزمین ها معرفی می کند. این امر به این دلیل است که استانهای اصلی کانادا قبل از سال 1867 در استخدام مهاجران از اروپا تجربه کرده اند و مهاجرت از زمان تأسیس کانادا برای توسعه اقتصادی و امنیت استانها بسیار حیاتی است.

3-کبک به اولین استان کانادا تبدیل شد که در سال 1968 یک وزارت مهاجرت اختصاصی را تأسیس کرد. در آن زمان ، کبک اهمیت استقبال بیشتر از مهاجران را برای حفظ شخصیت فرانکوفونی و نفوذ سیاسی خود در کانادا تشخیص داد. سی سال بعد ، Manitoba اولین استان شد که در سال 1998 توافق نامه برنامه ای برای نامزدی استانی (PNP) با دولت فدرال امضا کرد. امروز ، 12 استان از 13 استان و سرزمین کانادا برای انتخاب اقتصاد خود برنامه انتخاب مهاجرت را اجرا می کنند. در مجموع ، کانادا بیش از 80 برنامه مهاجرت را برای کارگران ماهر ارائه می دهد.


4-در سال 1967 ، کانادا به اولین کشوری در جهان تبدیل شد که یک سیستم امتیاز برای مهاجران طبقه اقتصادی معرفی کرد. کانادا سیستم امتیازات را برای کمک به ارزیابی نامزدهای مهاجرت مبتنی بر ویژگیهای سرمایه انسانی مانند سن ، تحصیلات ، مهارتهای زبانی ، مشاغل و تجربه کاری به شما معرفی می کند این مدل از آن زمان توسط سایر کشورها مانند استرالیا و نیوزلند به تصویب رسیده است. کانادا به استفاده از این مدل ادامه می دهد. به عنوان مثال ، Express Entry از سیستم جامع رتبه بندی (CRS) برای نمره دادن و رتبه بندی نامزدهای مهاجرت استفاده می کند.

5-کانادا 38 میلیون نفر جمعیت دارد. تقریبا 22 درصد از جمعیت کانادا آخرین باری که سرشماری در سال 2016 انجام شد ، مهاجران بودند. هر سال ، کانادا از مهاجران از حدود 200 کشور مختلف استقبال می کند.

6-پرچم کانادا در 15 فوریه 1965 به پرچم رسمی این کشور تبدیل شد. پرچم برج صلح پارلمان در پایتخت این کشور ، اتاوا ، هر روز تغییر می کند و به صورت رایگان به شهروندان داده می شود. با این حال ، وب سایت دولت کانادا یک هشدار دارد: مدت زمان انتظار بیش از 100 سال وجود دارد!

7-شهروندان کانادایی تا زمانی که قانون تابعیت کانادا در تاریخ 1 ژانویه سال 1947 به مرحله اجرا درآمد ، از وضعیت قانونی برخوردار نبودند. قبل از این تاریخ ، هر کسی که در کانادا متولد یا به تابعین این کشور درآمده است ، یک شهروند انگلیس بود. از جمله ویژگی های آن ، این قانون تعریف می کرد که شهروند کانادایی است و چگونه می توان تابعیت کانادا را بدست آورد یا از دست داد. امروزه بیشتر مهاجران شهروند می شوند. در حقیقت ، بیش از 85 درصد از مهاجران تابعیت کانادا را دریافت می کنند که این یکی از بالاترین نرخ در جهان است.

8-کانادا بیش از 500 سازمان خدماتی در امر مهاجرت در سراسر کشور دارد. هدف این سازمانها ارائه پشتیبانی رایگان برای کمک به مهاجران برای ادغام در اقتصاد و جامعه کانادا است. این سازمان ها کلاس های آموزش زبان انگلیسی و فرانسوی ، آموزش شغلی ، مربیگری و بسیاری دیگر از انواع کمک را ارائه می دهند. با مراجعه به وب سایت مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) می توانید سازمان های نزدیک به خود پیدا کنید.

9-کانادا دارای موزه مهاجرت است. موزه مهاجرت کانادا در اسکله 21 در Halifax واقع در نوا اسکوشیا واقع شده است. این مکان به این دلیل انتخاب شده است که اسکله 21 تقریباً از یک میلیون مهاجر جدید به کانادا بین سالهای 1928 و 1971 استقبال کرده است.

10-از سال 1867 ، کانادا از 19.5 میلیون مهاجر استقبال کرده است. با وجود همه گیر ویروس کرونا، کانادا همچنان متعهد به سطح بالای مهاجرت است. پیش از شروع همه گیری ، کانادا قصد داشت بیش از یک میلیون مهاجر جدید را طی سه سال آینده پذیرا باشد.

منبع CIC NEWS

CIC News / 2020 / July / 10 fun immigration facts about Canada

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا